Ozonowanie Warszawa

Ozonowanie

Podstawowym i najtańszym rozwiązaniem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, formaldehydów, pleśni, grzybów,  mikrobów jest ozonowanie. Ozon to potrójna cząsteczka tlenu, która powstaje w naturalny sposób podczas wyładowań piorunów. Niszczy grzyby, bakterie, mikroby, etc.. Ozonowanie to sztuczne wytworzenie ozonu na płytkach ceramicznych poprzez wyładowania koronowe. Ta metoda daje wysoką skuteczność .Bakteriobójcze działanie w stężeniu ok. 13 μg/dm skutecznie zabija mikroorganizmy. Działanie ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chemiczne działanie chloru. Szybki rozpad ozonu gwarantuje że po kilku godzinach jest możliwość użytkowania mieszkania, domu lub samochodu. Czytaj więcej....ozonowanie

 

Dla dezynfekcji zalecana minimalna dawka ozonu to 2 ppm.
Każdy z naszych generatorów ozonu są w stanie wytworzyć nawet 10 g /h tj 31,15 ppm w pomieszczeniu o powierzchni 20 m2. Jeśli chcemy się pozbyć nieprzyjemnego zapachu to ozonowanie powinno być przeprowadzone już na czystej powierzchni, czyli odkurzonej i ewentualnie umytej powierzchni. Ozon zabija wszystkie zwierzęta i rośliny. Utlenia również powierzchnie, dlatego dzieła sztuki i elektronika powinna być wyniesiona lub owinięte streczem. Na zakończenie ozonowania pomieszczenie powinno być przewietrzone najlepiej min 4 godziny.

ozonowanie 2Posiadamy nowoczesne ozonatory o dużej wydajności (nawet 10000 mg/h) są w stanie usunąć praktycznie każdy nieprzyjemny zapach, formaldehydy, zniszczyć pleśnie, grzyby, bakterie, wirusy. Proces ozonowania jest ściśle kontrolowany przez naszych pracowników w celu maksymalnego oczyszczenia pomieszczeń i zabezpieczenia ludzi.