Dezynfekcja parą wodną

Dezynfekcja Parą

Użycie myjki parowej do dezynfekcji powierzchni jest najbardziej ekologiczną dla ludzi formą pozbycia się bakterii i wirusów. Bez użycia detergentu i innych związków chemicznych można oczyścić mieszkanie, biuro lub instytucję. Większość mikrobów skutecznie niszczy gorąca para wodna. Dla większości wystarczy temperatura powyżej 60°C .czyszczenie parą
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) koronawirus SARS-CoV-2 przestaje być groźny mniej więcej po 15 minutach w temperaturze 56°C. Im ta temperatura jest wyższa, tym proces ten trwa krócej.
Skuteczność czyszczenia parowego naszych parownic odpowiada wysokie ciśnienie i prędkość strumienia pary oraz jego temperatura. W naszych parownicach para wytwarzana jest pod ciśnieniem co min 3 bar, co oznacza, że opuszcza ona urządzenie z prędkością powyżej 160 km/h. Temperatura pary wynosi około 100°C. Całość sprawia, że para skutecznie penetruje czyszczoną powierzchnię i z łatwością wnika w najdrobniejsze szczeliny niszcząc wszelkie mikroby.
Nasze myjki parowe zabijają 99.99%* wszystkich typowych domowych drobnoustrojów według badań przeprowadzonych w 2013 roku przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn.