Jak przygotować mieszkanie lub dom do ozonowania?

Przed każdą wizytą nasz pracownik dokładnie informuje co należy zrobić żeby wykonać bezpieczną usługę ozonowania. Wszystkie rzeczy możesz przygotować sam lub powierzyć to nam. Dlaczego tak? Otóż samo ozonowanie trwa przeważnie około kilkudziesięciu minut w zależności od ilości użytych ozonatorów lecz przygotowanie pomieszczenia może zająć o wiele więcej. Zatem co należy zrobić żeby profesjonalnie przygotować pomieszczenie do ozonowania?

▪ Zabezpieczyć folią lub folią stretch sprzęt RTV i AGD oraz obrazy lub meble które z racji na swój wiek są bardzo delikatne i kosztowne.

▪ Ozonowanie musi odbywać się gdy w domu/mieszkaniu niema osób lub zwierząt

▪ Powinno się wynieść wszystkie rośliny najlepiej na balkon lub do pomieszczenia które w pierwszym etapie nie będzie poddane działaniu ozonu

▪ Ozonowanie powinno przebiegać w pomieszczeniach zamkniętych (warto też zwrócić uwagę na kratki wentylacyjne czy są w pozycji off)

▪ Powinno się ustalić powód dezynfekcji? Czy jest to np doraźne ozonowanie czy też spowodowane np zbyt uciążliwym zapachem które w sposób długotrwały przeszedł w pomieszczeniu.

▪ Jeżeli ozonowanie jest w celu pozbycia się grzybów, pleśni, bakterii lub wirusów to nie należy wynosić żadnych rzeczy i nie oklejać ich folią tylko użyć lamp UV-C i wykonać dwukrotne ozonowanie ze zmniejszoną dawką ozonu!

▪ Jeżeli w mieszkaniu jest grzyb lub pleśń przed podjęciem dezynfekcji należy go bezzwłocznie usunąć mechanicznie.

Proces ozonowania

Warto zwrócić uwagę w cały proces przygotowania mieszkania, domu lub biura i późniejsze prace które musi wykonać pracownik firmy dezynfekującej. Jeżeli mieszkanie jest już wstępnie przygotowane do ozonowania wówczas nasz pracownik sprawdza wszystkie pomieszczenia i ewentualnie nanosi poprawki.

Jeżeli sam nie przygotowałeś pomieszczenia wg wytycznych należy poinformować firmę dezynfekującą która przygotuje pomieszczenie do ozonowania. Tak jak już wspomniałem zabezpieczenie trwa określony czas niemniej jednak jest niezbędną częścią procesu ozonowania. Kolejną rzeczą jest rozstawienie generatorów ozonu w takim punkcie i miejscu żeby jego moc była wykorzystana w 100% . Ozonowanie kończymy porządnym przewietrzeniem pomieszczenia do uzyskania odpowiedniego stężenia ozonu nieszkodliwego dla człowieka i zwierząt. Ozonowanie powinno wykonywać się doraźnie raz do roku. W sytuacji w jakiej obecnie się spotkaliśmy czyli globalna epidemia warto taki proces powtórzyć raz na miesiąc.

Ozonowanie Warszawa, Wołomin, Pruszków, Piaseczno

Nasze usługi wykonujemy w całej Warszawie ale też we wszystkich miejscowościach ościennych począwszy od Wołomina , Kobyłki przez Marki, Radzymin na Otwocku, Wesołej i Jabłonnej skończywszy.Warto nadmienić że posiadamy nowoczesne generatory ozonu, które gwarantują usługę na najwyższym poziomie.